fbpx

Benzema drejt historisë, ndaj Levantes mund të futet në librin e rekordeve

Benzema.jpg

BARCELONA, SPAIN - OCTOBER 03: Karim Benzema of Real Madrid reacts after missing a chance during the La Liga Santander match between RCD Espanyol and Real Madrid CF at RCDE Stadium on October 03, 2021 in Barcelona, Spain. (Photo by David Ramos/Getty Images)

Bëhet me dije se Karim Benzema do të ketë mundësinë të kalojë Raul Gonzalez dhe të bëhet golashënuesi i dytë më i mirë i të gjitha kohërave të Real Madridit kur “Los Blancos” të përballen me Levanten në Estadio Santiago Bernabeu këtë të enjte në mbrëmje.

Carlo Ancelotti vendosi të pushojë francezin në derbin e fundjavës së kaluar jashtë Atletico Madridit, por ai mund të luajë kundër Levantes në një nga ndeshjet e parafundit të Real Madrid në shtëpi këtë sezon.

Cristiano Ronaldo është golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave i Real Madridit me 451 gola, i ndjekur nga Raul (323 gola) dhe Benzema (322).

“E kuptoj që nuk keni shumë argumente, por të flasësh për tregun e transferimeve dhe të ardhmen nuk më duket e drejtë”, tha Ancelotti në konferencën për shtyp përpara ndeshjes me Levante.

“Nuk dua të flas për tregun e transferimeve, por për ndeshjen e Levantes, në të cilën do të kthehen Courtois, Vinicius, Benzema.

“Ne duhet të përgatitemi për ndeshjen e ligës që po vjen. Kjo nuk është dita për të folur për të rejat, nënshkrimet e reja të supozuara për Real Madridin”.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303