fbpx

“Bëri burg se u kap me zë e figurë në aferën 6,5 milionë lekë” / Ja kush votoi dje në PS

Ish-kryeministri Sali Berisha, ne vijim te akuzave dhe denoncimeve eshte ndalur se fundi ne votimet e djeshme ne PS, per delegatet e Kongresit. 

Sipas tij, në zgjedhjet e PS-së ka votuar edhe ish-inspektori i policisë Klodian Gogu, për tr cilin thotë se ka bere burg për një aferë korruptive 6,5 milionë lekë ryshfet.

Postimi i Berishës

Votoi sot ne Kavaje se bashku me qindra e mijra delinkuente te tjere per Partine e Krimit edhe ish inspektori i policise Klodian Gogu. Per kujtese, Klodiani nje vit me pare beri ca burg i kapur me ze dhe figure ne nje afere korruptive prej 6,5 milione lek ryshfet. Ai sot eshte, per shkak te vepres se tij, nje socialist krenar, pasi ne partine e Krimit sa me shume ke vjedhur aq me i nderuar je!! sb

beri