fbpx

Bëri vaksinën anti covid, vdes 28-vjeçari

koronavirusi-1100x620.jpg

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Brazil.  Vullnetari që iu nënshtrua vaksinës ndaj Covidit, të prodhuar nga kompania AstraZeneca ka ndërruar jetë në Brazil. Vaksina po studiohej nga Universiteti Oxford në Britani ndërsa autoriteti shëndetësor i Brazilit tha se provat do të vazhdojnë.

Universiteti i Oksfordit tha se ka vlerësuar me kujdes çështjen në Brazil dhe nuk ka pasur shqetësime në lidhje me testimin e vaksinës.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303