fbpx

Berisha plas denoncimin: Një grua pasi mori vaksinën kineze erdhi me helikopter te QSUT, edhe 3 mësues në gjendje të rëndë

berisha-5.jpg

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një postim së fundmi në Facebook lidhur me denoncimet dhe mesazhet që qytetarët dërgojnë pas me vaksinën kineze Sinovac.

Në një denoncim thuhet se një e moshuar është transportuar drejt Tiranës me helikopter pasi ishte në gjendje të rëndë pas marrjes së vaksinës Sinovac. Menjëherë Berisha ka lëshuar disa akuza bombë ndaj Ramës.

Postimi i plotë i Berishës:

Nderlikime te renda nga vaksina.
Fshihen me urdher te xhahilit te Surrelit.
Lexoni denoncimet e qytetareve dixhital. sb
Pershendetje Dok.Berisha ! Dje ka ardhur me helikopter nga Lura ne Urgjencen e QSU Tirane nje grua rreth 67 vjeç me emer Xhevahire Vladi me Tromboze si rezultat i vaksines Kineze te marre para 2 ditesh ne Qendren Shendetesore Lure. Te lutem dok.me ruani anonimatin.
Doktorr te uroj shendet dhe cdo te mire!
Rastesisht isha te Ambulanca e Laprakes Doktorr erdhen tre mesues ne gjendje shume te rende nga vaksinat e edvinit ,i futen direkt ne oksigjen !!!Me shume respekt

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303