fbpx

Berisha: Rama, i degraduar nga kokaina. Vetëm dajaku e sjell në vete

rama-berisha6.jpg

Ish kryeministri, Sali Berisha, i pyetur nëse është e vështirë ta largosh Ramën nga kryeministër u shpreh se ai do të largohet, por ikja e tij të jetë sa më pak e dhimbshme.

Berisha theksoi se Rama njeh vetëm “gjuhën e dajakut”.

Më tej ish kryeministri e etiketoi Edi Ramën si “të degraduar nga përdorimi i kokainës”.

“Ai do të largohet, por të jetë sa më pak e dhimbshme. Ai e vetmja gjuhë që njeh është dajaku. Haxhi dajaku, sepse është i sëmurë psiqik. Ai merr kokainë dhe kokaina të degradon. Ai njeh vetëm gjuhën e forcës. Ndërkombëtarët nuk janë kundër mosbindjes civile”,-tha Berisha në studion e emisiont “Tempora”.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303