Berisha: Rama i urren artistët ashtu siç bënte babai i tij

Kryeministri Berisha ka reaguar përmes një postimi në Facebook, lidhur me tensionet e shënuara ditën e sotme për Teatrin Kombëtar.Sot ne nje akt te paregjistruar kurre ne historine e nje vendi te lire por ne fakt as ne historine 107 vjeçare te shtetit shqiptar, Edvin Kristaq Urrejtja urdheroi me Vasal Kimikun e tij dhe badiguardin e eskobarit Geron Veline goditjen, keqtrajtimin e artisteve si Robert Budina per fajin e vetem se ata po mbrojne nga shembja, te pamposhtur me guxim, qendrese te jashtezakonshme nje simbol te çmuar te kombit, kultures dhe kryeqytetit te tij, Teatrin Kombetar”, shkuan Berisha ndërsa apelon qytetarët të të mbështesin qëndresën e artistëve.