fbpx

Berisha zbulon skandalin, tregon si vidhen ndihmat dhe akuzon qeverinë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar një video sot në Facebook, ku tregon se si janë vjedhur kutitë me ndihma. Një qytetar denoncon dhe thotë se ngjarja ka ndodhur në njësinë administrative Milot.

Reagimi i Berishës:

Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e banorit në çadër, të cilit tërmeti i shkatërroi shtëpinë!”- shkruan Berisha.

“Zoti Berisha!

Jam një qytetar i njësisë administrative Milot. Dua të denoncoj vjedhjen e hapur të ndihmave që kanë ardhur për të pastrehët në çadra , që jemi të mbyllyr në karantinë.

Me keqardhje dua të denoncoj propagandën qeveritare kundrejt realitetit që marrim. Në media dalin ushtarakë duke mbushur kuti të plota, ndërsa njesia administative Milot i shpërndan me thasë mbeturinash dhe ushqimet në total janë: Një Cola, një Sprite , dy miell, një oriz, një makaron, dy kripë edhe një Molto.

Këtë që po të nis e deklaroj me përgjegjësi të plotë ligjore që s’kam marrë asgjë tjetër. Emri i qytetarit që mori këtë ndihmë quhet …. kërkojmë t’i ruhet anonimiteti se mund t’i hapin probleme për rindërtimin e shtëpisë.”

Ndihmat vidhen dhe jashte kamerave shperndahen me thase plehrash! Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e banorit ne çader te cilit termeti i shkaterroi shtepine! sbZOTI BERISHA JAM NJE QYTETAR I NJESISE ADMINISTRATIVE MILOT DUA TE DENANCOJ VJEDHJEN E HAPUR TE NDIHMAVE QE KAN ARDHUR PER TE PASTREHURIT NE CADRA ,QE JEMI TE MYLLYR NE KARANTINE ME KEQARDHJE DUA TE DENANCOJ PROPAGANDEN QEVERITARE KUNDREJT REALITETIT QE MARRIM , NE MEDIA DALIN USHTARAKE DUKE MBUSHUR KUTI TE PLOTA NDERSA NJESIA ADMINISTATIVE MILOT I SHPERNDANE ME THASE MBETURINASH DHE USHQIMET NE TOTAL JAN NI COLA ,NJE SPRITE ,2 MIELL 1 ORIZ 1 MAKARONA 2 KRIP EDHE 1 MOLTO KETE QE PO TE NIS E DEKLAROJ ME PERGJEGJESI TE PLOTE LIGJORE QE SKAM MARRE ASGJE TJETER EMRI I QYTETARIT QE MIRI KETE NDIHME QUHET …. KERKOJM TI RUHET ANONIMITETI QE MUND TI HAPI PROBLEME PER RINDERITIMIN E SHTEPISE

Geplaatst door Sali Berisha op Donderdag 26 maart 2020