fbpx

Beyonce thyen rekord ndërsa Taylor Swift bën histori në Grammy Awards

117575687_tsandb.jpg

Beyoncé dhe Taylor Swift  patën një natë rekordesh në Çmimet Grammy 2021.

Pasi arriti fitoren e saj të 28-të, Beyoncé është bërë gruaja më e shpërblyer në historinë e Grammys, duke kaluar këngëtaren, Alison Krauss, e cila ka 27.

“Jam shumë e nderuar, jam shumë e ngazëllyer”, tha ajo ndërsa pranoi trofeun e saj historik, për performancën më të mirë të R&B.

Taylor Swift gjithashtu bëri histori duke u bërë artistja e parë femër që ka fituar albumin e vitit tre herë.

Fituesit e tjerë të mëdhenj përfshinin Megan Thee Stallion, Harry Styles, si dhe artisten shqiptare Dua Lipa.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303