fbpx

Bie alarmi i luftës në kryeqytetin ukrainas, Kiev mbulohet nga tymi dhe flakët

hahsjj.png

Mësohet se sipas mediave të huaja po del tym i zi nga qendra e Kievit.

Tymi i zi u pa që ngrihej në anën lindore të lumit Dnieper në kryeqytetin e Ukrainës.

Ndërkohë sirena e luftës ka rënë në kryeqytet, teksa u është bërë thirrje qytetarëve që të strehoen në dërtesa e Shërbimit të Sigurisë në rajonin e Chernigov të Ukrainës.

Zyrtarët e inteligjencës amerikanë të shqetësuar kanë deklaruar se kryqyteti I Ukrainës, mund të bjerë nën kontrollin e rusëve brenda disa ditësh.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303