fbpx

Bilanc shqetësues në Greqi/ Sa humbën jetën dhe u infektuan në 24 orë

Autoritetet shëndetësore në Greqi raportuan se brenda 24 orëve janë infektuar  315 qytetarë.

Gjithashtu, si pasojë e koronavirusit, 7 pacientë kanë humbur jetën nga COVID-19.

Autoritetet  bëjnë me dije se numri i viktimave që nga fillimi pandemisë ka arritur në 376.

Ndërkohë 68 persona janë të intubuar.