fbpx

Bilanc TRAGJIK në Itali/ 827 jetë të humbura, 28.352 raste të reja

faca9bcfd58f3a8c7801e6ce765570c0_L.jpg

Numri i viktimave nga koronavirusi në Itali vijon të rritet. Ministria e Shëndetësisë ka raportuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 827 persona. Ndërkohë që kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 28,352 italianë. Ditën e djeshme u raportuan 822 viktima dhe 29,003 raste të reja me Covid-19.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303