Bill Gates tregon si të bëheni të suksesshëm

Duke folur gjatë një aktiviteti aktivitet javën e kaluar me udhëheqësit e tjerë të biznesit, biznesmeni miliarder Gates foli rreth themelimit të një kompanie.

Bill Gates deklaroi se atij i është dashur të punojë edhe gjatë fundjavave dhe kurrë nuk pushoi në ditët e para të Microsoft-it. Ai shtoi se kjo është pjesë e sakrificës së krijimit të një kompanie.

Gates gjithashtu foli për etikën e tij të punës në 20-at e tij.

“Është e vërtetë që unë nuk besoja në fundjava, nuk besoja në pushime”, tha ai, siç raportoi TechCrunch.Gates vazhdoi të thotë se, ndërsa ai ishte relaksuar disi në të 30-at, ai vazhdoi me sakrificat e tij të mëparshme.

Megjithatë, ai tha se njerëzit mund të “adhurojnë dhe mitizojnë idenë e të punuarit jashtëzakonisht shumë” dhe se ai nuk e rekomandon atë për të gjithë. Gates është personi i dytë më i pasur në botë dhe aktualisht ka vlerë rreth 107 miliardë dollarë. Ai bashkëthemeloi Microsoft në vitin 1975./real-news.tv/