fbpx

Biseda me Shtëpinë e Bardhë, Rama zbardh telefonatën

Screenshot_44-1.jpg

Kryeministri Edi Rama ka informuar për telefonatën që ka zhvilluar me Shtëpinë e Bardhë për të cilën foli edhe në parlament. Rama tha në Kuvend se ishte në pritje të një telefonate  e me sa duket Kosova ka qenë në fokus të bisedimeve me Këshilltarin amerikan për Sigurinë John Bolton. Raam flet për mbyllje të konfliktit historik mes Kosovës e Serbisë.

“Bisedë me Shtëpinë e Bardhë. Në fokus Shqipëria, rajoni dhe objektivi strategjik për një marrëveshje paqeje mes Kosovës e Serbisë, që të mbyllë konfliktin historik. Këshilltari për Sigurinë J.Bolton, më falënderoi në emër të Presidentit për qëndrimet konseguente të Shqipërisë???”, shkruan Rama.

Rama Twitter

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303