21.5 C
Tirana
E diel, 26 Maj, 2024

TË FUNDIT

Bisedimet Rusi-Ukrainë, përfundon takimi mes 2 delegacioneve, ja çfarë u vendos

spot_img

Kanë përfunduar pak më parë bisedimet mes delegacionit të Rusisë dhe delegacionit të Ukrainës. Mediat bëjnë me dije se mes dy delegacioneve nuk është arritur një marrëveshje dhe palët kanë theksuar se do të mblidhen sërish

Në fokus të bisedimeve të sotme ishin korridoret humanitare, për të lejuar civilët ukrainas të shpëtojnë nga veprimet ushtarake, ndërsa bombardimet ruse vijojnë në shumë qytete ruse.

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat