fbpx

Gjirokastra dhe Korça bllokohen nga dëbora

aaaaaaaaaaaaaa.jpg

Mbrëmë vendi është mbuluar nga reshjet e dëborës, duke përfshirë edhe Tiranën. Reshjet e dëborës kanë qenë të imta në kryeqytet, ndërkohë në vendet e tjera dëbora ka vazhduar intensivisht.

Në Gjirokastër dhe Korçë, dëbora ka mbuluar të gjitha rrugët e këtyre 2 qyteteve saqë ka sjellë vështirësi dhe problematika në qarkullim të automjeteve. Në Gjirokastër, pjesa që shihet më problematike nga reshjet e dëborës janë pikërisht zonat malore.

Banorët bëjnë me dije që deri më tani nuk është bërë asnjë ndërhyrje nga autoritetet për pastrimin e rrugëve./real-news.tv

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *