16.5 C
Tirana
E diel, 16 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Bllokohet emërimi i ambasadores së SHBA në Shqipëri

spot_img

Duket se ambasada amerikane në Shqipëri do të rrijë serish pa drejtues, pas largimit të ambasadorit Arvizu.

Ka qenë Kongresi amerikan i cili ka bllokuar kandidaturën e Kathleen Ann Kavalec për pozicionin e Ambasadores së SHBA-së në Shqipëri. Ky nominim i është rikthyer Presidentit Trump.

Ende nuk dihet arsyeja e këtij bllokimi ndërkohë që nominimi i Kavalec për pozicionin e Ambasadores amerikane në Shqipëri mbërriti në Senat në 9 korrik 2018

Pritet që Trump të zgjedhë të rinominojë Kavalec, ose të ndryshojë emrin e përzgjedhur për Ambasadën e SHBA në Tiranë. Kandidatura e saj mbeti në shqyrtim nga Komisioni i Marrëdhënieve me Jashtë dhe nuk kaloi në votim. /Real-news.tv/ 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat