fbpx

Bosch i kthehet Borrell-it: BE tregoi përsëri paaftësinë në lidhje me Kosovën

4516CDC0-2097-4B6A-BD73-ABDDE9FD16FA.jpeg

Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë Robert Bosch, vazhdon të ndjekë me interes problemet në Kosovë dhe raportet Kosovë-Serbi.

Për aksionin e sotëm të policisë në disa qytete të Kosovës, përfshirë edhe veriun, Bosch ka kritikuar qëndrimin e përfaqësuesit të lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell.

Bosch, është shprehur se BE po e tregon edhe një herë paaftësinë e saj në lidhje me Kosovën.

Borrell, në reagimin e tij, e ka quajtur “të njëanshëm dhe të pakoordinuar” aksionin në veri të Kosovës.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303