fbpx

Botërori “Katar 2022”, zbulohet ku pozicionohen Shqipëria dhe Kosova

shorti-770x337.jpg

Janë përcaktuar vazot për zonën europiane nga FIFA, pikërisht për kualifikueset e Botërorit “Katar 2022”.

Shqipëria është vendosur në vazon e katërt së bashku me Bosnje Hercegovina, Sllovenia, Mali i Zi, Maqedonia e Veriut, Bullgaria, Izraeli, Bjellorusia, Gjeorgjia dhe Luksemburgu. Kosova është vendosur në vazon e pestë së bashku Armeni, Qipro, Ishujt Faroe, Azerbajxhani, Estonia, Kazakistani, Lituania, Letonia dhe Andorra.

Dy vazot ku pozicionohen Shqipëria dhe Kosova.

VAZO 4: Bosnje Hercegovina, Sllovenia, Mali i Zi, Maqedonia e Veriut, Shqipëria, Bullgaria, Izraeli, Bjellorusia, Gjeorgjia dhe Luksemburgu

VAZO 5: Armenia, Qipro, Ishujt Faroe, Azerbajxhani, Estonia, Kosova, Kazakistani, Lituania, Letonia dhe Andorra

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303