fbpx

Braçe komenton deklaratën e ambasadores së SHBA: Shpulla e parë amerikane ndaj Ilir Metës

brace.jpg

Zv. kryeministri Erion Brace është i pari nga qeveria që ka vendosur të reagojë lidhur me manifestimin e sotëm të organizuar nga Meta.

Braçe shprehet se Metës shpullën e parë ja dha ambasadorja Yuri Kim e cila shkruajti në twitter se ishte e suprizuar nga flamuri amerikan në manifestimin e Metës dhe sqaroi se SHBA nuk kishte asnjë lidhje me të.

Postimi i Braçes:
Shpulla e pare amerikane:

E SURPRIZUAR TE SHIHJA FLAMURIN AMERIKAN NE “MANIFESTIMIN” E SOTEM……. …….NUK KEMI TE BEJME FARE ME “MANIFESTIMIN” E SOTEM!

I referohet mitingut te Presidentit te Republikes.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303