fbpx

Brataj: Gjithologët e shkaktojnë dëmin më të madh në betejën me COVID-19

skender-brataj.jpg

Drejtori i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj, ka deklaruar se në lidhje me situatën e COVID-19 në vend, dëmin më të madh e kanë shkaktuar gjithologët të cilët nuk janë të asaj fushe.

“Ne ecim akoma me atë idenë që nuk ka virus. Është një ndarje e ndikuar nga shumë faktorë por që përkeqëson gjendjen dhe është shumë kritike. Duhet që të jenë vetëm profesionistët në këtë moment të thonë realitetin dhe jo të përcjellin mesazhe se mesazhet i përcjellin të gjithë. Por kush është realiteti është diçka tjetër.

Dëmin më të madh të shkaktuar nga gjithollogët që përcjellin një informacion jo të vërtetë që vjen si pasojë e një lumi informacionesh si pro dhe kundër realitetit. Dhe njerëzit e kanë të vështirë që të dinë me detaje sepse nuk janë të gjithë përpara televizioneve. Kur më pyesin a ka luajtur rol politika në këtë situatë. Normal që shumë persona luajnë rol, një politikan, një sportist, një VIP”, tha ai në një interviste të dhënë sot në televizionin “Oranews”.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303