33.5 C
Tirana
E premte, 19 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Bujar Shehu zgjidhet kreu i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë

spot_img

Ka përfunduar gara për kreun më të ri të KMSH, ku me 59 vota u zgjodh  Bujar Spahiu. Ai më parë ka mbajtur pozicionin e nënkryetarit të KMSH, ku sot u zgjodh si kryetar i 10 i saj.

“Më keni nderuar e më keni vënë përpara vështirësisë. I lutem Zotit të jem i drejtë në këtë detyrë të vështirë. Lutuni Zotit që të ma bëjë më të lehtë këtë barrë. KMSH  në lidershipin tim do ruajë traditën e paraardhësve”, tha Spahiu

Kujtojmë që në garë ishin edhe myftiu i Tiranës, Ylli Gurra që mori 26 vota dhe myftiu i Lushnjës, Gramoz Blliku që mori 2 vota. Ndërkohë, ditën e djeshme hoqi dorë nga kandidimi Skënder Bruçaj, i cili do garonte për një mandat të dytë./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat