fbpx

Bundesliga me rregulla të reja: Ndalohen përqafimet dhe shtrëngimi i duarve

thumbnail.jpg

Qeveria gjermane dha dritën jeshile për rifillimin e aktiviteteve sportive më 6 maj, ndërsa Federata fiksoi datën 16 majin si datën kur do të rifillojnë Bundesliga dhe Bundesliga 2.

Rrregullat e reja, të shtuara në protokollin sanitar që Bundesliga duhet ti zbatoj me çdo kusht, janë; shtrëngimi i duarve si dhe përqafimet.

Futbolli gjerman nis më 16 maj, me dyer të mbyllura me rregulla strikte si pasojë e emergjencës që ka sjell Covid-19.

Ndërsa përfundimi i sezonit të rregullt është parashikuar më 27/28 korrik.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303