fbpx

Cakaj takon Cerar: Hapja e negociatave për Shqipërinë, peshë për thellimin e reformave në Rajon

1581758924_cakaj.jpg

Gjatë qëndrimit të tij në Mynih, ku po merr pjesë në Konferencën e Sigurisë, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi edhe një takim me Ministrin e Jashtëm të Sllovenisë, Miro Cerar.

Në diskutim, palët vunë theksin edhe një herë në rëndësinë e veçantë të çeljes së negociatave për anëtarësim me Shqipërinë gjatë 2020.

“Ky vendim do të ketë peshë të posaçme për të thelluar reformat, mbështetur zhvillimin e rajonit dhe ruajtur besueshmërinë e BE-së në Ballkanin Perëndimor në përgjithësi!”– u shpreh Cakaj në një postim në Facebook lidhur me takimin.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303