fbpx

Camila Cabello zbret nga froni Adele

5c3964940f155.jpeg

Camila Cabello është mbretëresha e re e muzikës “Pop”.

Kënga e famshme e saj ‘Havana’ është shpallur kënga më e dëgjuar e një artiste femër e të gjitha kohërave.

21-vjeçarja hodhi nga froni këngën e Adele ‘Hello’, e cila kryesonte.

Havana mbizotëron me 3.4 miliardë dëgjime ndërsa Hello mban vendin e dytë tashme me 3.36 miliardë dëgjime.

Camila është nominuar me dy çmime në Grammy 2019, në kategorinë ‘Best Pop Solo Performance’ me ‘Havana’ dhe në kategorinë ‘Best Pop Vocal Album’ me albumin e saj të vetë-titulluar Camila./real-news.tv

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303