fbpx

Cana: Jepini kohë Panuçit

Lorik-Cana-1.png

Lorik Cana pasi u shkëput nga fushat e futbollit, Lorik Cana është angazhuar me kurset e formimit profesional si trajner dhe drejtor sportiv në kryeqytet.

Në një intervistë për “RTV Dukagjini”,  Cana pranon se formimi i përfaqësueses së Kosovës ka ndikuar në dobësimin e kombëtares kuqezi.

Sipas tij, gjykimi i punës i trajnerit Cristian Panuçit, duhet bërë në fund të fushatës kualifikuese të Kampionatit Evropian 2020.

“Kur merr drejtimin e një kombëtareje, që ka arritur të luajë në Kampionatin Europian, pra ka arritur në një nivel të lartë, është shumë e vështirë ta mbash atë nivel. Panuçi është trajner i ri dhe ka dëshirë të madhe për të arritur suksese. Le ta gjykojmë në fund të fazës kualifikuese të Kampionatit Evropian”, thotë ish-kapiteni i kombëtares kuqezi./real-news.tv/

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303