fbpx

Ç’duhet të bëni kur hyni e dilni nga shtëpia? ISHP nxjerr rregullat: Mos harroni që sytë duhet….

mos.jpg

Instituti i Shëndetit Publik ka publikuar sot disa rregulla se si të veprojnë qytetarët kur dalin dhe futen në shtëpi për t’u mbrojtur nga koronavirusi.

Janë rregulla dhe veprime të thjeshta, që kërkojnë disiplinë e cila më pas bëhet rutine dhe në funksion të ruajtjes së higjienës.

Mos harroni maskën dhe të mbani distancë me të tjerët kur jeni jashtë.

Ndërsa në shtëpi nuk duhet neglizhuar dezinfektimi i sendeve që kemi mbajtur jashtë, si telefoni e syzet.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303