fbpx

Çeki/ Shkrumbohet banesa, humbin jetën 8 vetë, plagosen 30 të tjerë

Screenshot_3-4.jpg

8 persona kanë humbur jetën, ndërsa 30 persona mbetën të plagosur, si pasojë e një zjarri në një banesë me persona me aftësi të kufiz.uara në Republikën Çeke.

Ky është zjarri i dytë më vdekjeprurës në Çeki që nga viti 1990.

Kryeministri Andrej Babis udhëtoi në Vejprty dhe premtoi se ngjarja do të zbardhet shumë shpejt. “Ishte një tragjedi e madhe,” u shpreh ai për gazetarët. Në vitin 2010, 9 persona humbën jetën në një zjarr në Pragë.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303