fbpx

Certifikata mirënjohjeje për mjekët dhe infermierët vullnetarë

Veliaj.jpg

Kryebashkiaku Erion Veliaj duke ndarë certifikatat e mirënjohjes

10 prej këtyre të rinjve, mjekë dhe infermierë që ndihmuan së fundi edhe në Maratonën e Tiranës, kanë marrë certifikata mirënjohjeje nga kryetari i bashkisë, Erjon Veliaj.

“Në shumicën e kohës jemi ankues profesionistë, jemi specialistë të tregojmë si nuk bëhet një gjë dhe patjetër, japim mend nga kafja apo pika e basteve. Por, hanë bukë veç ata njerëz që thonë: “Unë s’jam pjesë e këtij kori qaramanësh, dua të bëj diçka të veçantë, qoftë edhe pa pagesë, të jap kontributin tim dhe të jem shembull se si bëhet më mirë”. Me këtë projekt-pilot kemi vendosur bazat, kemi mësuar çfarë funksionon e çfarë jo, si mund ta bëjmë më mirë, por fakti që njerëzit i janë kthyer vrapit, ecjes, daljes në natyrë, këndeve të lodrave, është diçka e mrekullueshme”, deklaroi Veliaj.

Rrjeti i vullnetarëve është planifikuasr të shtrihet edhe tek Pazari i Ri dhe në mjedise të tjera publike masive si sheshi “Skëndërbej”.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *