fbpx

Çështja ‘Lleshi’, Vasili kërkon shkarkimin e Ramës: Shkeli Kushtetutën

Screenshot_2-10.png

Në kulmin e debateve dhe deklaratave në distancë për dekretimin e Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm, ka reaguar edhe kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili.

Përmes një postimi në “Facebook” Vasili ka sulmuar ashpër Edi Ramën, ndërsa ka kërkuar shkarkimin e kryeministrit.

Sipas Vasilit Rama ka shkelur rëndë Kushtetutën, pasi Sandër Lleshi është emëruar zv/ministër i Brendshëm duke qene gjeneral aktiv.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *