33.5 C
Tirana
E mërkurë, 17 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Çfarë duhet të dini për unazën e fejesës së Jennifer Lopez!

spot_img

 

Ditën e djeshme J-Lo ka marrë unazën dhe propozimin më të bukur me një unazë super gjigande.

Por ajo që nuk dimë nga unaza që ka marrë dhe vlerën e saj

Andrew Fox, president i SuperJewler.com, tha për ELLE.com se unaza me smerald është “një diamant i madh helluva”. Ai mendon se “është një prerje smerald midis 11 karatëve dhe 15 karatëve”. Ira Weissman nga Diamond Pro tha se unaza mund të vlejë deri në 5 milionë dollarë.

Ekspertët e Unazës nga JamesAllen.com thanë për ELLE.com se historia e unazës vetëm shton vlerën e saj:

“Diamantet e prera emerald u bënë të njohura në vitet 1920, një kohë kur linjat e pastra dhe stilet e art deco ishin në modë. Sidoqoftë, ne kemi parë një interes të kthyer në këtë formë, me të famshëm si Amal Clooney dhe Beyoncé “.

J-Lo shquhet për unaza ekstravagante si kjo. Në vitin 2002, Ben Affleck i dha asaj një diamant prej 6.1 karatësh rozë që ishte me vlerë 2.5 milionë dollarë dhe ishte për disa kohë flamuri i unazave në Hollivud.

Ky angazhim nuk ishte pikërisht një tronditje. Kur Lopez ishte mysafir në Ellen në mes të shkurtit, ajo la të kuptohet se ajo mund të marrë një unazë shumë shpejt. Në modën e vërtetë Ellen, spektakli tregoi një dhuratë për këngëtarin: një orë me një foto të J-Lo dhe A-Rod që puthnin “për t’i kujtuar atij që koha po tundet dhe duhet të nxitojë dhe të propozojë”.

https://www.instagram.com/p/Buzz2LMg92D/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat