fbpx

Çfarë e bashkon Ilir Metën me Monika Kryemadhin në këto ditë izolimi?

Presidenti Ilir Meta teksa ka folur për situatën nga koronavirusi, ka treguar edhe disa detaje nga përditshmëria me bashkëshorten e tij, kryetaren e LSI Monika Kryemadhin.

Në një intervistë për Star Plus TV, Meta tha se të dy mbajnë në sfond portretin e Shënjtores Nënë Tereza.

‘Unë dhe Kryemadhi kemi Nënë Terezën në sfond, sepse ajo është në zemrën e çdo shqiptari dhe jo vetëm. Ajo është në mëndjen dhe zemrën e mbarë njerëzimit. Edhe më pëlqen shumë një shprehje e Nënë Terezës: ‘Të mos e gjykojmë njërit tjetrinpafund, sepse nuk na ngelet kohë për ta dashur njëri-tjetrin’, tha Meta.