fbpx

Çfarë fshihet pas një fotografie ‘perfekte’?

5d775212a7822-American-photographer-shows-that-it-doesnt-take-much-luxury-to-turn-a-simple-photograph-into-a-work-of-art-5d7218f4a2a9e__880.jpg

Pas një fotografie të bukur gjërat duke se janë perfekte dhe mjaft të lehta por në të vërtetë pas fshihen shumë peripeci dhe ide shumë kreative.

Zakonisht keni nevojë për një ide të lezetshme, një fotograf profesionist, një numër asistentësh dhe një grumbull propozimesh për të pasë një pamje mbresëlënëse.

Sidoqoftë, të gjitha këto gjëra zakonisht qëndrojnë prapa skenave.

Fotografi amerikan, Geo Leon, është një nga ata që vendosi të tregojë jo vetëm kryeveprat e tij të fundit, por edhe procesin e krijimit të tyre.

Dhe ju e dini çfarë? Ju mund të përdorni idetë e tij dhe të bëni vetë një fotografi të paharrueshme menjëherë pas leximit të këtij artikulli.

/real-news.tv/

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303