fbpx

Çfarë pritet të ndodhë? Biseda telefonike me Macron dhe Schulz, zbulohet plani i Putinit

97e88451-e3f0-48db-90e2-1ae2a1578f13.jpg

Kancelari gjerman Olaf Scholz dhe presidenti francez Emmanuel Macron i kanë bërë thirrje presidentit rus Vladimir Putin për vendosjen e armëpushimit të menjëhershëm gjatë një telefonate që zgjati 75 minuta.

Mësohet se Putin nuk është i gatshëm që t’i japë fund luftës. Kështu është shprehur një zyrtar francez për agjencinë e lajmeve Reuters.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303