24.5 C
Tirana
E enjte, 30 Maj, 2024

TË FUNDIT

Çfarë pritet të ndodhë? Kulmi i tensioneve Ukrainë-Rusi, Aleksandër Vuçiç merr vendimin e papritur

spot_img

Presidenti Aleksandar Vuçiç ka thënë së fundmi se autoritetet e Serbisë kanë porositur sasi të mëdha ushqimi në kulmin e krizës Ukrainë-Rusi.

Duke folur gjatë një debati të drejtpërdrejtë në TV Prva pro-qeveritare Vuçiç tha se autoritetet porositën 30 milionë kilogramë kripë dhe një milion kilogram bizele dhe fasule, si dhe 30 milionë kilogramë miell dhe qumësht pluhur.

“Në një kohë kur e gjithë bota pret në mënyrë histerike që diçka të ndodhë mes Rusisë dhe Ukrainës, nuk mund të pretendoni se asgjë nuk po ndodh”, tha presidenti serb.

Vuçiç ka shtuar gjithashtu se furnizimet me derivate nuk janë siguruar ende.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat