fbpx

Covid-19/ Britania e Madhe heq 47 vende nga ‘lista e kuqe’

Britania1-770x433.png

Lista e kuqe e udhëtimit e Anglisë do të reduktohet nga 54 vende në vetëm shtatë. Lajmi u bë i ditur nga thotë Sekretari i Transportit.Kjo do të thotë që njerëzit që vijnë nga Afrika e Jugut, Meksika dhe Brazili, ndër të tjera, nuk do të kenë më nevojë për karantinë.Udhëtarët e vaksinuar plotësisht në Angli nga 37 vende të reja do të kenë gjithashtu më pak kërkesa për hyrje. Rregullat e distancës sociale do të hiqen për baret dhe restorantet në Irlandën e Veriut nga 31 tetori. Klubet e natës gjithashtu do të jenë në gjendje të rihapen që nga ajo datë Ndërsa mbajtja e maskave mund të kthehet në shkollat ​​e Anglisë sipas planeve të paparashikuara.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303