fbpx

COVID-19 në Itali, 2.772 të infektuar dhe 37 viktima gjatë 24 orëve të fundit

italy-records-seven-month-low-in-daily-covid-19-deaths-1-674x450.jpg

Në Itali gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 2.772 persona të infektuar. Nga krahu tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 37 qytetarë.

Shkalla e pozitivitetit është 1 %, ndërsa shtrimet në spitale janë 4.827. Numri aktiv i infektimeve, në të gjithë territorin Italian është 80.451.

Në të gjithë spitalet e vendit fqinj, janë të shtruar aktualisht 2.552 pacientë, ndërsa në njësitë e kujdesit intensive ndodhen 367 persona.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303