16.5 C
Tirana
E diel, 16 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Covid-19 në Kosovë/Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar…

spot_img

11 persona me Covid-19, kanë humbur jetën në 24 orët e fundit në Kosovë.Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë realizuar 1,559 teste prej të cilave kanë rezultuar 154 raste pozitive.Ndërkohë numri i përgjithshëm i të shëruarve ka arritur në 91,972 raste, ndërsa numri i rasteve aktivë është 10, 084.Sakaq rastet pozitivë janë në: Prishtinë 40 raste, Ferizaj 18 raste, Mitrovicë 16 raste, Pejë 13 raste, Gjilan 10 raste, Gjakovë 9 raste, Obiliq 9 raste, Podujevë 8 raste, Fushë-Kosovë 7 raste, Drenas 5 raste, Vushtrri 5 raste, Lipjan 4 raste, Deçan 2 raste, Prizren 2 raste, Shtime 2 raste, Skenderaj 2 raste dhe me nga një rast komunat Dragash dhe Viti.

 

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat