fbpx

COVID-19/ Rama kërkoi përgjysmimin e pagës së tyre, ja çfarë bënë deputetët socialistë

RAMA-RUCI-BALLA-670x405-e1591015282131.jpg

Kryeministri Edi Rama kërkoi që deputetët e tij të hiqnin dorë nga gjysma e pagës, e cila do të shkojë pikërisht për ‘nevojat e luftës’. E thënë qartë, për të dhënë kontribut në këtë situatë të vështië nga koronavirusi.

Por çfarë ka bërë Taulant Balla?

“Ne vijim te situates se krijuar nga koronavirusi, Grupi yne parlamentar mori vendim per heqjen dore nga gjysma e pages dhe venien ne dizpozicion te buxhetit te shtetit per nevojat e Luftes”, mësohet të jetë shprehur Balla.

Ndërkohë që më herët të njëjtin vendim kanë marrë dhe anëtarët e qeverisë, me kërkesën publike të kryeministrit Rama, për të ndihmuar në këtë periudhë pandemie.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303