fbpx

COVID-19/ Të tjera shifra të frikshme nga Maqedonia e Veriut

MAQEDONIII.jpg

165 të infektuar, 7 viktima dhe 128 të shëruar. Ky është bilanci i koronavirusit për 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut.

Numri më i madh i të infektuarve është në Shkup, ndërsa numër i madh i rasteve është regjistruar edhe në Tetovë, Kumanovë, Gostivar, Shtip dhe Ohër. Në Shkup për herë të parë numri i të shëruar është më i madh se numri i të infektuarve, përkatësisht 71 të infektuar dhe 97 të shëruar.

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 7 të vdekur, nga dy në Shkup dhe Kumanovë dhe nga një në Strugë, Koçan dhe Negotinë. Në qendrat e testimit janë kryer 1.454 teste, ndërsa probabiliteti i të infektuarve arrijnë në 11.3 për qind.

Në ditën e 135 të pandemisë, bilanci i të prekurve arrijnë në 6.787, ndërsa i viktimave në 328. Deri tani janë shëruar 2.876 pacientë. Mbi 3.850 raste janë akoma aktive.

 

 

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303