21.5 C
Tirana
E diel, 26 Maj, 2024

TË FUNDIT

COVID/ MSH jep shifrat: 2 viktima dhe 31 të infektuar në 24-orët e fundit

spot_img

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka përditësuar shifrat e COVID në 24-orët e fundit ku ka bërë me dije se janë regjistruar 2 viktima dhe 32 raste të reja të infektuara me këtë virus.

Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 148 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.817.696 doza të vaksinës.

Deri më sot 818.331 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Deri më sot janë dhënë 98.630 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Nga 1.217 testime, 32 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 2 raste të vdekjes.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat