fbpx

Covidi i merr jetën mjekut italian, ka shpëtuar jetën e qindra fëmijëve të prekur nga kanceri

Screenshot_6-10.png

Humb jetën në moshën 73-vjeçare profesori Italian, Giuseppe Basso.Ish-drejtori i klinikës së Onkomatologjisë në Padova ishte infektuar nga koronavirusi, ndërsa u nda nga jeta pas një beteje prej një muaji me këtë sëmundje.Basso u shtrua në spital, pas komplikacioneve të shfaqura si pasojë e Covid.Mjek dhe njëkohësisht pedagog, Basso ka shpëtuar jetën e qindra fëmijëve të prekur nga kanceri, shkruajnë mediat e huaja.Ndërkohë që nga viti 2018 ai ka drejtuar Institutin italian për Mjekësinë në Torino.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303