fbpx

Ç’po ndodh në Nevada? Ndërpritet papritur numërimi, ja njoftimi që sapo u lëshua

shtet.jpg

Nevada ka ndërprerë numërimin e votave për zgjedhjet presidenciale deri më 5 nëntor.

Me anë të një njoftimi në Twitter bëhet me dije se janë për tu numëruar votat me postë të pranuara në ditën e zgjedhjeve, votat me postë që do të pranohen gjatë javës së ardhshme dhe votat me kusht, në mënyrë që të kompletohet numërimi.

“Është vështirë të vlerësohet se sa fletëvotime janë të papërdorura në Nevada sepse ҫdo votuesi i është dërguar një fletëvotim me postë. Natyrisht, jo të gjithë do të votojnë”, thuhet në komunikatën e postuar në Twitter, nga llogaria e Divizionit të Zgjedhjeve të Sekretarit të Shtetit të Nevadas.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303