fbpx

Ç’po ndodh te Teatri? Thirrja urgjente e Aleancës për të gjithë shqiptarët: Shpejt…

Serish zhvillime sa i përket ccështjes së Teatrit Kombëtar. Aleanca për Mbrojtjen e Teatrin ka thirrur sërish për protestë pasditen e sotme, në orën 19:30 tek sheshi para pedonales në Tiranë.

Mësohet se vendimi është marrë në momentet e fundit për shkak se në truallin e Teatrit Kombëtar është rrethuar zona dhe kanë nisur punimet.

Sakaq, në mbështjetje të protestët do jetë edhe opozita jashtëparlametare.

“Vepra u krye dhe sot kanë filluar të mbulojnë skenën e krimit duke rrethuar pronën e Teatrit Kombëtar! Nuk do të lejojmë të fillojnë punimet! Duam Drejtësi për shkatërrimin e Teatrit dhe dhunimin e demokracisë,’’ shkuhet në njoftimin Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit.