fbpx

Ç’po ndodh? Tubimi kundër ministrit grek, ja lëvizja e papritur e protestuesve në kryeqytet

Mbërritja e ministrit të jashtëm grek, Nikos Dendias në Tiranë shkaktoi shumë trazira dhe përplasje. Së fundmi, protestuesit e PDIU së bashku me Shpëtim Idrizin janë drejtuar për të Kryeministria pas tubimit të Ministria e Jashtme.

Protestuesit e kanë pritur ministrin grek me thirrjet ‘’turp, turp’’.

Sot PDIU proteston kundër vizitës së Dendias për marrëveshjen e detit teksa simpatizantët e saj janë përplasur edhe me Policinë që nuk u dha leje për protestën.