fbpx

Cristiano Ronaldo rrëzon Ibrahimovic nga ‘froni’, bëhet lojtari i parë që shënon …

cristiano-ronaldo-and-zlatan-ibrahimovic-cropped_gzmdm6nt67ad1hm28k7xt3641-780x405.jpg

Në moshën 36-vjeçare, Cristiano Ronaldo nuk pushon së mahnituri.

Pesë herë Topi i Artë nuk ka humbur asnjë nga atletizmin e tij dhe në ndeshjen e fundit të Premier League kundër West Ham ai e konfirmoi atë: sipas asaj që klubi gjeti në faqen zyrtare, CR7 ishte lojtari më i shpejtë i ndeshjes, duke vrapuar në fushë me 32.51 km/orë

Njeriu i rekordeve, megjithatë, gjithashtu feston një tjetër rekord, sepse me golin e shënuar në Stadiumin Olimpik CR7 ai shënoi në 66 stadiume të ndryshme të pesë kampionateve kryesore evropiane, duke mposhtur Zlatan Ibrahimovic.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303