fbpx

Daçiç: Haradinaj dha dorëheqje për të fituar zgjedhjet

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiç ka thënë se kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dhënë dorëheqjen për t’u paraqitur si viktimë e Gjykatës Speciale dhe të fitojë zgjedhjet parlamentare.

Ai ka shtuar se kjo nuk ka ndodhur për shkak të presionit të fuqive të huaja.

“Kjo është masa strategjike e Haradinajt, sepse ai e dinte se do të thirret për të dëshmuar, kjo nuk do të thotë se ai do të dënohet automatikisht”, tha ai