fbpx

Dalin detajet/ 5 familarët e prekur nga Covid-19 në Fier, burri mendohet se…

nje-cift-bashkeshortor-pozitiv-ne-koronavirus-deri-me-13-mars-vazhdojne-masat-per-ndalimin-e-tubimeve-publike_5e63638f1593e-600x360.jpeg

Një familje me 5 anëtarë në Fier është prekur nga koronavirusi. Disa detaje kanë dalë në dritë ku thuhet se 4 prej të cilëve kanë rezultuar pozitiv që në testin e parë, dhe njërit pritet ti ribëhet tamponi.

Gjithashtu, lagja ku ata banojnë po dezinfektohet.

Ajo që e bën dhe më alarmante situatën është se kryefamiljari është një shofer furgoni mallrash dhe ka pasur kontakte të shumta dhe në dyqanet e qytetit.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303