fbpx

Debati për lirimin e godinës, FRD letër të dytë Metës, Ramës, Veliajt….

zyra-e-FRD-675x450.jpg

Fryma e Re Demokratike i ka dërguar sot një letër të dytë, presidentit Ilir Meta, kryeministrit Edi Rama, kryebashkiakut Erion Veliaj, kreut të KQZ-së, Ilirjan Celibashi si dhe ambasadores Yuri Kim.Letra në fjalë është bërë pas kërkesës nga ana e bashkisë, për lirimin e godinës ku qëndron FRD-ja.

Sipas FRD-së, partitë pajisen me ndërtesë për selinë dhe zyrat vendore. Po ashtu, FRD thekson se partitë me mbi 1 % në tri zgjedhjet e fundit e kanë këtë të drejtë.

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303