fbpx

Deklaratë E FRIKSHME nga Prishtina: Albin Kurti të lërë Kosovën ose mund të vritet!

f541032530db55f820ecab13376e32db_L.jpg

Ish-kandidati për deputet i Partisë Nisma në Kosovë Haxhi Hoti ka bërë një deklaratë të frikshme pasditen e sotme për Albin Kurtin, të mandatuarin për kryeministër.

Teksa bën një krahasim mes Presidentin e 35-të të SHBA-ve John F. Kennedy dhe Albin Kurtit, ish-kandidati për deputet thotë se të parin e deshi populli por jo shteti amerikan, kurse të dytin, pra kreun e Vetëvendosjes e do populli por jo shteti i Kosovës.

“Albin Kurri ika 2 rrugë: ose ta lshoj Kosovën ose mund të vritet”, shkruan Haxhi Hoti.

STATUSI I PLOTË I ISH-KANDIDATIT PËR DEPUTET:

John F. Kennedy Ishte interes i popullit amerikanë që të jetë President, por nuk ishte interes i shtetit amerikanë që të jetë President.

Albin Kurti është interes i popullit të Kosovës ndoshta, po nuk është interes i shtetit të Kosovës të jetë kryeministër.

Albin Kurri ika 2 rrugë: ose ta lshoj Kosovën ose mund të vritet.


Ish-kadidati i Nisimes per deputet, Haxhi Hoti:

70891704_487022812153326_6434411130294108160_n.jpg

Screenshot_6.jpg

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303