fbpx

Delfini i ngordhur del në brigjet e Gjirit të Lalzit i goditur

delfini.jpg

Një delfin i ngordhur ka dalë në brigjet e Gjirit të Lalzit pasditen e sotme. Delfini dyshohet të jetë goditur nga mjete ujore.Nga pamjet e siguruara duket se delfini ka një plagë në pjesën e djathtë që duket se i ka shkaktuar dhe vdekjen.Ndërkohë ky është një fenomen i rrallë që delfinët afrohen kaq pranë brigjeve shqiptare sidomos në mot të keq.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303